FAQ

V čom sú naše obedy zabalené
Misky  vhodné pre balenie hotových jedál a ohrev v mikrovlnnej rúre,  sú v transparentnej farbe, nepriedušne zatavené fóliou s peeling efektom ( potiahnete za fóliu a otvoríte misku) . Z misiek sa jedlo nevylieva a nezapácha. Sú vhodné na prepravu v akejkoľvek polohe (taška). Naša technológia balenia jedál je prívetivá k životnému prostrediu, pretože použité a umyté misky od našich klientov  preberáme a odnašáme do zberného dvoru na recykláciu.    
Ako si objednať a zaplatiť obedové menu

Naše obedové menu uverejňujeme vždy vo štvrtok na ďalší týždeň dopredu. Objednať si ho môžete prostredníctvom našej webovej stránky v sekcii "obedové menu" tak, že sa zaregistrujete na našich stránkach a postupne si vložíte do "košíka" vybrané obedy na daný termín. Pri prvej objednávke je nutné vyplniť adresu dodania (fakturačné údaje) e-mail a telefonický kontakt. Nakoniec  objednávku odošlete.  1. obdržíte email z nášej e-shop služby o prijatí objednávky. 2. obdržíte email - potvrdenie, že vaša objednávka bude realizovaná.

Obedové menu si môžete taktiež objednať emailom na : mail@mojobed.sk alebo telefonicky na tel. : 0907 953425 v čase od 6,15 - 16,00. Uzávierka objednávok na nasledujúci týždeň je vždy v sobotu o 9.00. Po tomto termíne prijímame objednávky minimálne 1 deň pred poskytnutím služby, no vyhradzujeme si právo ponuky iného jedla z dôvodu stavu surovín. Jedlá z "last minute" ponuky uvedené nižšie je možné objednať v deň dodania služby výlučne telefonicky, do 9:00 hod. na tel. 0907 953 425.

Platiť môžete gastro lístkami a peniazmi priamo pri dodaní jedla. Taktiež máte možnosť zaplatiť vopred  za celý týždeň,  pri odbere pondelkového menu.

Donášku samostatných polievok neposkytujeme.

Cena za obedové menu je konečná a je vrátane DPH,  donášky a balného na území mesta Prešov.

O polievkach

Naše polievky sa snažíme variť z BIO produktov a zo surovín od lokálnych dodávateľov. Všetky polievky varíme na olivovom oleji, solíme morskou soľou a jemne dochucujeme bylinkami, korením a BIO bujónmi. Často vám budeme ponúkať zdravé RAW polievky (pripravované bez tepelnej úpravy), ktoré sa len jemne nahrejú, maximálne na 42 stupňov, aby sa v nich zachovali enzýmy, vitamíny, stopové prvky a pôvodná chuť zeleniny, ovocia a byliniek.  Pre zvýraznenie pôvodnej chuti jednotlivých ingrediencií nepoužívame  univerzálne dochucovadlá (napr. Vegetu, instantné polievkové základy a pod.). Väčšina našich polievok sú bezlepkové.

O mäsitých jedlách

V našej ponuke mäsitých pokrmov varíme jedlá z hovädzieho, teľacieho hydinového,  baranieho mäsa, chudého bravčového mäsa a diviny. Taktiež si u nás  pochutnáte na rôznych rybách. Mäsité jedlá pripravujeme iba z čerstvého chladeného mäsa, pokiaľ je to možné, tak v BIO kvalite. Mäsa grilujeme, varíme a pečieme šetrne. Ide nám o nízkoenergetickú náročnosť tepelnej úpravy, zachovanie prirodzenej chuti mäsa, ale najmä o  dopady úpravy mäsa na vaše zdravie. Pri tepelnej úprave používame výhradne morskú soľ, kvalitný olivový olej, pokiaľ možno čerstvé bylinky  a BIO produkty.

O bezmäsitých jedlách

Sú zdravé a ľahké, plné prekvapivých jednoduchých kombinácii chutí. Zohľadňujeme sezónnosť,  aby sme vám ponúkali jedlá, podľa možností z čerstvých surovín. Pri ich príprave využívame najmä   produkty  v BIO kvalite a snažíme sa podporovať lokálnych dodávateľov (pestovateľov a chovateľov). Postupne vám predstavíme zdravé suroviny modernej gastronómie. Naše bezmäsité jedlá pripravujeme restovaním, grilovaním, dusením, alebo varením v pare.