Quinoa – matka zŕn

Matka zŕn. Takto prezývajú plodinu quinoa, ktorá živila a posilňovala Inkov. Plodinu, ktorá je bohatým zdrojom živín. V posledných rokoch popularita tejto plodiny rastie. Konečne aj západný svet prišiel na to, čo v Peru a Bolívii vedeli už starí Inkovia, že quinoa je zdroj. Zdroj energie a živín.

Quinoa sa stala populárna hlavne ako potravina pre celiatikov, keďže neobsahuje lepok a je plnohodnotnou náhradou za iné obilniny, obsahujúce lepok. Samozrejme zanedbateľný nie je ani obsah minerálov, vitamínov a antioxidantov. Je ľahko stráviteľná, vhodná aj pre dojčatá a deti. Zo všetkých zŕn obsahuje najviac proteínov a zdravých tukov. Rôzne výskumy potvrdili, že konzumácia quinoa pomáha pri potláčaní zápalových ochorení a v boji s obezitou. Zabezpečuje vhodnú stravu pre diabetikov, keďže pomáha regulovať obsah cukru v krvi a znižovať cholesterol. Chráni tiež pred vznikom rakoviny hrubého čreva.

Detoxikuje telo od škodlivín, podporuje trávenie, prečisťuje hrubé črevo, pôsobí ako prevencia rakoviny hrubého čreva, znižuje cholesterol, prevencia kardiovaskulárnych ochorení, podporuje tvorbu kostného tkaniva, eliminuje migrény, podporuje tvorbu svalovej hmoty, postupne uvoľňuje energiu.

Varenie quinoa je veľmi jednoduché. Používa sa systém 2:1 (dva diely vody, mlieka, akejkoľvek tekutiny a 1 diel quinoa). Varíme približne 15 minút. Ako zistíme, že je quinoa uvarená? Klíčky sa oddelia od semien.

Pokiaľ chceme quinoa použiť ako prílohu alebo do šalátu, netreba zabudnúť scediť vodu. Aby sa ešte dobre vysušila, môžeme ju znovu vložiť do teplého hrnca na 15 minút.

Quinoa sa môže použiť rovnakým spôsobom ako iné obilniny. Vynikajúca je napríklad polievka z quinoa alebo quinoa kaša. Varí sa rovnako ako ryža. Nasladko, naslano, do omáčok, polievok, dokonca ako nápoj, všade je možné quinoa využiť.

Quinoa palacinky, quinoa muffiny, quinoa kaša, quinoa polievka, quinoa chlieb, quinoa tortilly, quinoa sušienky, quinoa tyčinky, quinoa puding, rôzne druhy šalátov s quinoa, quinoa smoothies.

Ochutnajte naše originálne Quinotto Fabrika z ponuky last minute.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *