mojobed.sk

Obedové menu „mojobed.sk“ pre vás pripravuje tím nadšencov, ktorí ingrediencie vyberajú a do chutných jedál premieňajú s láskou, radosťou a fantáziou.

Našou túžbou je prinášať na váš stôl ľahko stráviteľné, zdraviu prospešné jedlá, z tých najkvalitnejších surovín, podľa možností v BIO kvalite. Používame prevažne chladené mäsá, sezónnu čerstvú zeleninu, ovocie a bylinky, kvalitný olivový olej, morskú soľ. Biela múka a cukor sú v našej kuchyni nahrádzané zdravými alternatívami…

Gute Lebensmittel

Týždenné jedálničky sú zostavované s ohľadom na sezónnosť a dostupnosť čerstvých surovín a sú konzultované s nutričnou špecialistkou Juditou Páleníkovou.

Našimi dodávateľmi sú prevažne lokálni pestovatelia a chovatelia, ktorých prácu si vážime a oceňujeme akceptáciou cien, ktoré nemôžu konkurovať potravinárskym gigantom.

Netradičnosť ponúkaných jedál spočíva v už spomínanom výbere surovín, v ich úprave (prevažne grilovanie, príprava v pare, restovanie), ako aj v samotnom manažmente, ktorý podľa možností rešpektuje a ctí prírodu (recyklácia použitých nádob, používanie ekologických čistiacich prostriedkov, nízkoenergetická úprava jedál a pod.).

Snahou celého tímu je tvoriť pestrú paletu zdravých jedál, medzi ktorými nájdete aj tradičné recepty v alternatívnych, zdravších podobách, raw polievky (tepelne neupravované, zachovávajúce si životodárnosť), jedlá z obilnín (špalda, pohánka), ktoré používali naši predkovia, jedlá dochutené zabudnutými bylinkami a koreniami úžasných vôní,  ako aj známe recepty z medzinárodných kuchýň variované na naše podmienky.

Tešíme sa na našu spoločnú cestu, ktorá bude uctievaním tradičného, „znovuobjavovaním“ zabudnutého, prijímaním novodobého,  vytváraním nového…

Jedlo je vášeň, pôžitok, umenie, kultúra…Vychutnávajme si ho s radosťou a dobrým pocitom 🙂 .

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *